Zastosowanie i zalety paneli winylowych

Panele winylowe to nowość na rynku w naszym kraju. Duża ilość ludzi może posiadać niedobre skojarzenia, kiedy słyszy nazwę panele winylowe. Zapewne ma wtedy w głowie panele z minionej epoki, które kojarzone są z słabym standardem wykonania. Teraźniejsze panele winylowe to natomiast coś absolutnie innego. Gdańsk to miejsce, gdzie to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dziś zaprezentujemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i w jakich miejscach można je stosować.

Właściwości paneli winylowych

Panele winylowe są złożone zazwyczaj z czterech powłok, z czego górna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy górnej znajduje się powłoka z drukiem wzoru podłogi – zwykle jest to imitacja drewna. W dalszej kolejności jest rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Z uwagi na swoją dużą trwałość panele winylowe idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych. Często stosuje się je w kinach, budynkach użyteczności publicznej.

Poznaj zalety paneli winylowych

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak wielką renomą. Z uwagi na swoje doskonałe parametry i przystępną cenę można je zobaczyć w wielu miejscach. Pośród istotnych zalet podłóg winylowych wyróżniamy:

Mnogość wzorów

Obecnie na rynku znajduje się tak dużo rodzajów podłóg winylowych, że na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie, poza typowymi, drewnianymi wzorami istnieją także takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Brak hałasu

Właściwości akustyczne paneli winylowych są szczególnie sprzyjające, panele wygłuszają pogłos, który wytwarza się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, szczególnie te elastyczne; większa część z nich montuje się przez bez użycia kleju, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

__________

Czy panele winylowe to prawidłowy wybór? Według naszego doświadczenia zdecydowanie – tak. Sprawdź okoliczne firmy proponujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy ogólnie w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego pomieszczenia.

Źródło: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/