Podłogi drewniane – jak o nie dbać

Podłoga z drewna to marzenie wielu ludzi budujących nowe mieszkanie. Zakup podłogi z drewna to spory koszt, dlatego należy pomyśleć nad tym, jak prawidłowo ją pielęgnować. Pielęgnacja podłóg drewnianych to złożona rzecz – przejrzyj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Ogromny wybór produktów do drewnianych podłóg znajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Lakier na podłodze – jak o niego dbać?

Podłoga lakierowana to jeden z najpopularniejszych typów podłóg sosnowych. Dobrej jakości lakier zapewnia wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Aby powstrzymać powody, które stanowią zagrożenie dla twojej podłogi sosnowej – pamiętaj o podstawach. Systematyczne odkurzanie podłogi sosnowej, najlepiej końcówką z miękkim włosiem, efektywnie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu powinno się przemyć podłogę na mokro. Miękka szmatka, solidnie wykręcona z nadmiaru wilgoci z pewnością zda egzamin. Do wody możesz dodać profesjonalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Podłoga olejowana – im starsza, tym lepsza?

Podłogi pokryte olejem wykonane są w stu procentach z drewna, które w dalszej kolejności zostaje zabezpieczone olejem. Nie da się ukryć, że impregnowane olejem podłogi sosnowe posiadają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że przestrzeń zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często uczęszczanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się zwierzęta. Choć olej sprawia, że są bardzo wytrzymałe, nie należy zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową kwestią jest regularne sprzątanie. Podłogę olejowaną należy zamiatać lub odkurzać szczotką z delikatnym włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalnego preparatu. Preparat ten należy odpowiednio wybrać pod względem koloru podłogi. Gdy zniszczenia są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – postawmy na renowację. Twardy wosk do podłóg zostawi na podłodze powłokę chroniącą drewno.