Najważniejsze elektronarzędzia – dlaczego warto je posiadać?

W każdym mieszkaniu najczęściej posiadamy elektronarzędzia, ale nie zawsze wiemy o tym. Bywają takie elektronarzędzia, których używamy podczas każdego remontu mieszkania, ale również takie artykuły, które używane są przy trudniejszych i bardziej zaawansowanych zadaniach, więc właściwie nie musimy ich kupować. Co to są te elektronarzędzia, jakie wyróżniamy i kto może się zainteresować zakupem ich?

Co to są elektronarzędzia?

Elektronarzędzia wynaleziono aby przyspieszyć sporo prac naprawczych i domowych. Posiadają silniczek elektryczny i są one zasilane prądem – na rynku znajdziemy takie, które powinno się włączyć do prądu, oraz takie posiadające akumulator. Są one trwałe i umożliwiają wykonanie takich prac, które zajęłyby bardzo dużo czasu za pomocą tradycyjnych ręcznych narzędzi, ewentualnie byłyby dosłownie nie do wykonania. Możemy wywiercić nimi dziurę w ścianie, a także przedzielić jakieś twarde materiały. Kupując elektronarzędzia koniecznie zwróćmy uwagę na typ zasilania – te, które należy podłączyć do prądu nie będą się rozładowywały, mimo to będą słabym wyborem jeżeli planujemy remontować coś w lokalizacji, w której prądu nie ma, dla przykładu na działce. Dodatkowo powinniśmy być przygotowani na to, że trzeba będzie rozplątywać kabel. Elektronarzędzia, które posiadają akumulator często mają mniejszą moc i mogą się szybko rozładowywać. Nie posiadają jednak kabla więc są przenośne i nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć je także w samochodzie.

Które elektronarzędzia przydadzą się podczas remontu?

Wiertarka

Chyba najczęściej widzianym w każdym mieszkaniu oraz takim elektronarzędziem, które każdy z nas zna jest wiertarka. Jest przydatna w trakcie wszystkich prac remontowych i pomaga przy wierceniu otworów w ścianie, drewnie albo metalu. Mamy możliwość kupienia jej w wersji podstawowej, ale również z opcją wiercenia udarowego, a co za tym idzie będziemy mogli zrobić otwory również w betonie albo murze z cegieł. Jeśli planujemy robienie otworów w betonie, kamieniu lub marmurze to może się okazać, że potrzebna będzie wiertarka z funkcją młota udarowego, czyli młotowiertarka.

Wkrętarka

Kolejnym elektronarzędziem będzie wkrętarka, mamy możliwość kupienia jej osobno, lub kupić wkrętowiertarkę. Ta jest pomocna przy wkręcaniu i wykręcaniu śrub i wkrętów. Do tego przeważnie można użyć śrubokrętu, ale podczas większej ilości takich zadań, elektronarzędzie bardzo usprawnia i przyspiesza pracę.

Szlifierka

Zazwyczaj w garażu mężczyzny spotkamy także szlifierkę, którą stosuje się do cięcia metalu, betonu lub ceramiki, ale też do szlifowania, oczyszczania lub likwidowania rdzy z najróżniejszych powierzchni.

Jakie jeszcze elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie?

W dodatku w warsztacie dość często odnajdziemy pilarkę, która wykorzystywana jest przeważnie do cięcia drewna lub metali lekkich.

Majsterkowicze zazwyczaj mają w swoim zestawie elektronarzędzi spawarkę. Pozwala ona na scalanie elementów metalowych przy pomocy spoiwa. Podobnie jest z lutownicą. Przy zastosowaniu jej również można na stałe połączyć elementy metalowe. Różnicą jest jednak to, że do spajania używany jest lut. Do elektronarzędzi zaklasyfikujemy też frezarkę oraz strug elektryczny.

Źródło: Elkom – sklep internetowy z elektronarzędziami