Księgowość – zdecydować się na najbliższe biuro czy większą korporację?

Dla ludzi którzy zaczynają indywidualną drogę z swoim przedsiębiorstwem wybór między mniejszą księgowością lub dużym biurem rachunkowym wyzwanie. Wszystko albowiem zależy od tego jakie zapotrzebowania posiada konkretna firma i w jakim charakterze chcemy ją prowadzić. Jak dopasować sposób najbardziej odpowiednie do indywidualnych wymogów w kwestii spraw finansowych naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru usług księgowych 

Ogromną wygodą, z racji na rodzaj prowadzenia swojego przedsiębiorstwa stanowi to, by indywidualna księgowa dysponowała dla nas czasem a także sposobność bycia w stałym kontakcie. Systematycznie zdarzają się sytuacje niezależne od nas, poprzez które nie możemy dojechać na ustaloną godzinę do biura co może nam skomplikować rozwój wydarzeń. Nie zapomnijmy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas korporacja posiadała poniższe cechy:

  • Łatwy oraz krótki dojazd – w razie potrzeby nagłego kontaktu
  • Jest usytuowana w bliskiej odległości od nas – to pozwala oszczędzić czas na przyjazd a także powoduje ogromny komfort w razie nagłych sytuacji
  • liczba pracowników – tak, żeby w przypadku choroby lub chwilowej niedomagania pracownika, który prowadzi naszą firmę, nie doszło do zaległości

Biorąc pod rozwagę wszystkie rady, rozbieżność między małym a większym biurem księgowym nie jest zbyt duża. W pierwszej kolejność wynika to z tego, że w w obu przypadkach, mamy styczność z osobistą księgową dla której, rzecz jasna, będziemy zleceniodawcą. Są osoby, które uważają, że większe biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze przez renomę oraz sam fakt rozmiaru – więcej pracowników = brak problemów w temacie płynności obsługi. Ale nie zawsze tak się zdarza, gdyż większe przedsiębiorstwo to i większa odpowiedzialności oraz duża liczba zleceń i posiadanych klientów – a to może sprawić, że biuro przestanie wyrabiać się o czasie z naszymi zaleceniami przez natłok obowiązków. 

Małe czy duże biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają indywidualne plusy i minusy. W małych biurach rachunkowych posiadamy mniejszą liczbę pracowników, jednak są oni dla nas lepiej dostępni i z uwagi na to, że najczęściej są to przedsiębiorstwa, które są w bliskim otoczeniu. Z kolei ogromnym plusem korzystania z usług większych biur jest to, że mają oni dużo pracowników i dzięki temu, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, posiadamy pewność, iż zawsze będziemy kompleksowo obsłużeni.

Przedsiębiorca, powinien przemyśleć wszystkie wyjścia w zależności od swoich preferencji i dostosować je do siebie. Osobista księgowa kraków w takich miastach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze jest niełatwym wyborem, ponieważ szczególnie w większych miastach wybór jest ogromny a przez to trudniejszy.