Jakie są zalety języka obcego w przedszkolu?

Nie da się ukryć, że obecnie poznawanie języków obcych jest niezbędne. Warto przez to uczyć dzieci drugiego języka od maleńkości. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku szansę na poznanie drugiego języka wcześnie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem aby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka angielskiego przez dzieci.

Poznaj powody przez które warto uczyć dziecko języków obcych

Niektórzy pojawiają mit że małe dzieci nie potrafią przyswoić wystarczającej ilości informacji, by naukę można było uznać za sensowną. Jest to kłamstwo, z tego względu nauka języka obcego maluchów ma wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dzieci świetną zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka u dzieci we wczesnym wieku to idealny trening dla mózgu dziecka, gdyż pozwala rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to duży atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe przyjaźnie.

Nauczanie dwujęzyczne – jak wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne jest to zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, dążące do swobodnego posługiwania się przez uczniów zarówno w mowie jak i w piśmie językiem ojczystym a także obcym na jednym poziomie. Taka metoda sprawia, że realne staje się zgłębienie wiedzy wraz ze zdolnościami językowymi w rozszerzonym stopniu.

Jakie są etapy nauki języka obcego przez dziecko?

Miej w pamięci że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Niemniej z reguły po dłuższym czasie dziecko nabiera pewności i zaczyna budować zdania, poznaje zwroty a także zapamiętuje akcent. Pamiętajmy że w początkowym okresie nie należy zaczynać z nauką gramatyki.