Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i Gdyni?

Najczęściej firma sprzątająca zatrudniana jest do posprzątania urzędów, lokali usługowych albo ogromnych firm. Całkiem często możemy się spotkać z chęcią zatrudnienia takiej instytucji w momencie, w którym najemcy wynoszą się z domu i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, albo już się wyprowadzili i pozostawili syf, a gospodarz nie ma ochoty zajmować się tym samemu. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze jest szukanie pomocy w sprzątaniu do mieszkań albo domów, w momencie kiedy lokatorzy nie mają czasu lub chęci, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak odbywa się takie świadczenie? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na taką cenę.

Dlaczego ceny za sprzątanie są tak różne?

Koszt sprzątania domów i biur jest uzależniona od wielkości podmiotu, który będzie wykonawcą. Ceny przy jednej osobie, która w ten sposób pracuje będą mniejsze niż w przypadku wielkiej firmy zatrudniającej kilkanaście lub kilkadziesiąt ludzi. Kolejny aspekt, od którego może być zależna cena usługi to czy chcemy zatrudnić osobę do posprzątania jednorazowo, czy regularnie, przykładowo co tydzień.

Kolejny czynnik to lokalizacja – odmienne koszta sprzątania biur są w Gdańsku niż w małym mieście. Istotne jest także czy Twój dom do posprzątania jest w centrum miasta, czy może na obrzeżach.

Poza tym bardzo istotna jest ilość m2 biura i jego stan. Zdecydowanie więcej czasu będzie sprzątany 3 piętrowy budynek, niż małe mieszkanie. Co za tym idzie – im dłuższy czas pracy tym droższa jest usługa. Identycznie jest z ilością brudu i naszymi wymaganiami co do sprzątania. Jeżeli potrzebujemy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to raz dwa. Jeżeli natomiast chcielibyśmy aby umyć wszystkie okna, fugi i szafki, albo żeby posprzątać mieszkanie po tym jak skończyliśmy remont – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań, a jak biur?

Sam przebieg sprzątania prezentuje się najczęściej tak samo, zapewne będzie się różnić kosztem, czasem trwania a także ilością osób sprzątających. Przy sprzątaniu mieszkania wystarczająca jest jedna osoba, biura przeważnie są wielkopowierzchniowe i jeśli miałaby je posprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niezmiernie dużo czasu. W ten sposób w firmach zazwyczaj wymaga się więcej niż jednego pracownika. Inny może być także obszar działań – w domu istotne jest dla nas pozbycie się kurzu z półek, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w lokalach usługowych ważniejsze będzie wyczyszczenie biurek, wyrzucenie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Cena oczywiście waha się w zależności od tego, czego chcesz, jak duży jest lokal do posprzątania i jak często konieczne będzie robienie tego. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku oraz Gdyni mogą przedstawiać koszta za godzinę albo za cały lokal. Za wysprzątanie domu do 40m2 możesz być przygotowany na koszt od 120 do 150 zł. Jeżeli Twój apartament jest większy i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie urośnie nawet do 250-270 zł. Jeżeli pragniesz, żeby dodatkowo umyć okna, dodaj do tego większą kwotę. Przynajmniej 30 zł więcej zapłacisz za ten dodatek w Gdańsku albo w Gdyni. Jeśli okna są w niestandardowym rozmiarze, albo chcesz aby umyte były okna balkonowe, to możesz doliczyć jeszcze minimum 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny powinieneś liczyć się z jeszcze większą cena – minimum 100-150 zł drożej będzie Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami zapłacą za sprzątanie wyraźnie najwięcej. Koszt tej usługi w Gdańsku i Gdyni to minimum 500 zł za lokal o wielkości 100-200m2. 

Warto wiedzieć, że podane przez nas ceny są tylko orientacyjne. Wiele zależy od Twoich umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na pewno znajdziesz taką, która zaproponuje Ci świetną cenę. Jedną z rekomendowanych firm w Trójmieście jest Cleanness – sprzątanie biur.