Ile kosztuje Bitcoin?

Bitcoin od pewnego czasu znajduje się w głównym nurcie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) pieniądz od swojego powstania w 2011 roku ciągle zdobywa nowych zwolenników. Na początku swojego istnienia Bitcoin był wart mniej niż 1 dolar. Pod koniec 2021 jego cena sięgała niemal 70 tysięcy dolarów. Obecnie zamyka się w granicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przebył długą drogę stając się najpopularniejszym i najbardziej pożądanym cyfrowym aktywem. Jak wygląda jego cena i z jakich czynników ona wynika?

Bitcoin – geneza i zarys użyteczności

Bitcoin został zaprezentowany jako aktywo odporny(e) na inflację i machinacje ze strony banków centralnych. Od tamtej pory tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to zwolennicy wolności, anonimowości i decentralizacji.

Dzięki temu, że jest dobrem deflacyjnym, jego liczba jest skończona. Pozwala to na zabezpieczenie własnych środków. Jest to zwłaszcza istotne w obecnych czasach, gdzie inflacja ciągle się rozpędza.

Sukces Bitcoina przyczyniły się również, że cały czas powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich stara się odpowiedzieć na różne(ym) problemy(om) i wyróżniać się funkcjonalnością.

Inwestycje w Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami stajemy się swoim bankiem. Ma to zalety, ale łączy się też z ryzykiem. Trzeba kontrolować naszych środków, odpowiednio dbać o wszystkie zabezpieczenia. W internecie znajdzie się wiele ludzi czekających na nasz błąd.

Jak przewidywać i czytać cenę Bitcoina?

Wartość Bitcoina od lat się waha. Jednak patrząc wykres tego dobra w szerokiej skali można zauważyć, że mimo różnych turbulencji “cyfrowe złoto” stale pnie się do góry. Na jego cenę wpływa wiele czynników.

Począwszy od ilości BTC dostępnego na rynku ze względu na malejące możliwe do uzyskania zasoby BTC to naturalne, że jego cena wzrasta.

Jest to też aktywo podatne na zmiany na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki otwartości Bitcoina, każdy internauta może bez problemu śledzić. Można sprawdzić, która giełda kryptowalut oferuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile środków wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Obecnie żyjemy w ciekawych czasach. Wykres Bitcoina tylko to potwierdza.

Do Bitcoina paruje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut posiada możliwości handlu parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.

Obserwacja rynku dowodzi, że zazwyczaj, gdy cena Bitcoina rosła, rosły też inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC musi być świadomym wyborem inwestora. Istotnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest łatwiejsza w obsłudze, jednak wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast zapewniają anonimowość. Patrząc na inwigilację społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z anonimowych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut