Fakty i mity dotyczące klimatyzacji

Gdy wraz z nadejściem gorących dni praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto pomyśleć o zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze narosło dookoła tego tematu wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś skonfronujemy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje zaczerpnięte od firmy https://clim-rem.pl/.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Jeśli obawiamy się wzrostu rachunków za energię, warto mieć na uwadze klasę zużycia prądu. Najlepsze urządzenia klimatyzacyjne osiągają klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Żyrardowie wykorzystują o 30% mniej energii niż popularne urządzenia. W ofercie dostępne są również urządzenia z funkcją samoczynnego zmieniania trybu pracy, w wyniku czego nie musimy się martwić olbrzymimi rachunkami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Rozwiejmy wszystkie wątpliwości – klimatyzacja poprawnie używana nie ma szkodliwego wpływu na nasze stan zdrowia. Ponadto dostępne modele oferują system oczyszczania powietrza, za co będą szczególnie wdzięczni osoby starsze. Aby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o regularnym przeglądzie naszego sprzętu. Warto to powierzyć to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się świetnie, temperatura w pokoju nie powinna być niższa niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Kilkanaście lat temu urządzenia klimatyzacyjne rzeczywiście były wyjątkowo głośne, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Producenci wyraźnie unowocześnili swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki kształtu wentylatora potrafią pracować z głośnością mniejszą niż 19 dB. Dane o głośności pracy możemy także wyczytać z etykiety energetycznej na urządzeniu lub zapytać fachowca.